MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W SULEJOWIE
NR RACHUNKU: 72897300030020033106560001

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SULEJOWIE PDF Drukuj Email
niedziela, 23 czerwca 2013 19:09

W dniu 09 czerwca 2013r. w Szkole Podstawowej Nr1 w Sulejowie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Współorganizatorem uroczystości, objętej honorowym patronatem Burmistrza Sulejowa p. Stanisława Baryły, był MOK w Sulejowie. Impreza pod hasłem: "Dzieci- Dzieciom” połączona była z akcją charytatywną, z której dochód przeznaczony został na rehabilitację chorego Maciusia. Mimo brzydkiej pogody w Festynie wzięło udział bardzo dużo ludzi.

Niezwykłe zainteresowanie wśród przybyłych wzbudził XIV Miejsko- Gminny Festiwal Piosenki Polskiej "Sulejowskie słońce- Sulejowskie skowronki”, który stanowił pierwszy punkt programu imprezy. Występy małych gwiazd zachwyciły zgromadzoną na sali publiczność. Wiele wzruszeń dostarczył przepiękny spektakl "Śpiąca królewna” przygotowany przez uczniów klas drugich i trzecich. Ogromy wkład w sukces tego przedsięwzięcia mieli rodzice, którzy zadbali o dekoracje, kostiumy i scenografię do wystawianej bajki. Rodzice wykonali również stroje na pokaz mody dziecięcej, który był następnym punktem programu. Duże brawa zebrali uczniowie - laureaci Konkursu Piosenki Angielskiej. Ciekawy był także show taneczny w wykonaniu uczniów klas IV- VI Szkoły Podstawowej Nr1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

Ostatnim punktem programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy przez profesjonalnego ratownika medycznego.

W trakcie Festynu można było: zakupić los w loterii fantowej, spróbować swoich sił tworząc dzieło malarskie, zaśpiewać piosenkę przed publicznością lub zjeść coś słodkiego i napić się gorącej herbaty. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały w obecności świadków przekazane przez panią Dyrektor Danutę Gielec, rodzicom chorego Maciusia.

Impreza bardzo się podobała uczniom, nauczycielom i przybyłym gościom. Był to dzień, który niewątpliwie zapisał się w naszej pamięci.

DZIĘKUJEMY.

Tekst pobrano: http://www.sulejow.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=1&subsub=0&menu=12&artykul=2083&akcja=artykul